Articles in this section

Tax and Payout Guide - Ukrainian

Ця стаття – ваш помічник у всіх питаннях, що стосуються здійснення Виплат власникам магазинів на Creative Market та утримання податків. Ми закликаємо всіх власників магазинів та наших партнерів уважно прочитати всю статтю, перед тим, як вносити зміни на сторінці Налаштування виплат та податків, особливо якщо у вас є питання стосовно виплат та податків. Проте, якщо, після прочитання цієї статті, у вас залишаться питання, ми будемо раді відповісти на них тут або надішліть нам електронного листа на адресу payouts@creativemarket.com.

Податкова форма Creative Market

Система оподаткування та виплат Creative Market побудована на платформі, яка називається Tipalti, де зібрана та надійно зберігається вся інформація про ваші податки та виплати. Проте, у випадку будь-яких питань стосовно виплат, ви можете й надалі звертатися до Служби підтримки Creative Market.

 

Загальні питання про податкову форму 

Чи маю я реєструватися на Tipalti?

Реєстрація проходить через платформу Creative Market; вам не потрібно створювати ім’я користувача або пароль для Tipalti.

Я продавав тут певний час, а зараз все змінилося. Коли була запроваджена ця система?

Ці зміни були запроваджені в січні 2018 року.

Яку інформацію я маю зібрати, щоб заповнити податкову форму та надати дані про виплати?

Це залежить від вашої країни та податкового статусу, але як правило, заповнюючи податкову форму, потрібно вказати наступну інформацію:

 • ідентифікаційний податковий номер (більш докладна інформація представлена в цьому розділі)
 • копія паспорту або іншого посвідчення особи, виданого державою
 • адреса проживання
 • банківські реквізити або адреса аканту PayPal

 

Виплати

 Запит на виплату

 В період з першого по останній день місяця ви маєте створити запит на виплату. Запити необхідно створювати до 23:59 за Центральним стандартним часом останнього дня місяця. Ми почнемо обробляти ваші виплати через п’ять робочих днів після першого дня наступного місяця.

Зверніть увагу, що кошти, надіслані через певні способи оплати (наприклад, перекази) або в деякі країни, можуть надійти на ваш обліковий запис з затримкою. Кошти мають надійти не пізніше, ніж 10 числа кожного місяця, але зверніть увагу, що іноді може знадобитися більше часу через такі обставини, як банківські вихідні або якщо 1й день місяця випадає на вихідний день тощо.

 Запит на отримання повного місячного прибутку

Замість того, щоб подавати запит на отримання вашого повного місячного прибутку в останній день місяця, ви можете подати запит на весь свій місячний прибуток в будь-який день місяця. Проте, за бажанням, ви все одно зможете вивести певну суму в доларах США.

Ми також включили можливість редагування вашого запиту на виплату; Вам більше не потрібно буде робити кілька запитів щомісяця.

Screen_Shot_2018-05-09_at_4.23.42_PM.png 

 Зверніть увагу, що наша система виплат НЕ АВТОМАТИЧНА. Хоча ви можете обрати опцію "Вивести весь прибуток в кінці місяця", ви все одно маєте натискати кнопку "Запросити виплату" кожного місяця, щоб отримати виплату.

 

Способи оплати

 Creative Market прагне запропонувати вам безкоштовний, швидкий і простий спосіб оплати. Ми пропонуємо такі способи виплати:

Спосіб Сервісний збір (в доларах США)  Валюта
eCheck /ACH  БЕЗКОШТОВНО      

 місцева валюта

PayPal   

резиденти США: БЕЗКОШТОВНО

нерезиденти США: 1% не більше 10$

долари США або місцева валюта*

Банківський переказ

резиденти США: 20.00 $

нерезиденти США (місцева валюта): 20 $

нерезиденти США (долари США): 26.00 $

долари США або місцева валюта

 

 

 *Плата за обмін валют становить 2,5%

 

Загальні питання про виплати

 Як будуть сплачуватися комісії?

Якщо ви обрали спосіб, який включає комісію, ця сума буде автоматично відрахована з вашої виплати. Зверніть увагу, що деякі банки-посередники можуть стягувати додаткові комісії за виплати, що здійснюються банківським переказом та / або конвертацію валюти. Creative Market не контролює ці комісії, і вам необхідно буде звернутися до вашого банку, щоб дізнатися, чи буде стягнена ця комісія.

Якщо я буду створювати кілька запитів на виплату кожного місяця?

Ці виплати будуть об'єднані та оброблені як одна виплата.

 Чи всі способи оплати доступні в моїй країні?

Деякі способи оплати доступні не в усіх країнах. Перелік способів оплати, які діють у вашій країні, можна переглянути тут.

Якщо я не можу отримувати виплати через ACH/eCheck в моїй країні, чи означає це, що для мене не існує жодного способу оплати без комісії?

Щоб ви мали можливість отримувати ваші прибутки без комісії, у кожній країні завжди буде принаймні один спосіб оплати, за який Creative Market буде сплачувати всі комісії за транзакцію. Якщо у вашій країні не доступний спосіб ACH/eCheck, то Creative Market сплатить 100% комісії PayPal за транзакцію. Якщо у вашій країні не доступний ані ACH/eCheck, ані PayPal, Creative Market сплатить комісію за банківський переказ. Способи оплати, які не утримують комісії у вашій країні, можна переглянути тут.

Чому ви не пропонуєте Payoneer?

Creative Market не є філією мережі Payoneer. Проте наша платіжна система пропонує платежі через ACH, які ви зможете виводити на вашу платіжну картку Payoneer, якщо ви таку маєте.

Якщо ви бажаєте отримувати виплати на вашу платіжну картку Payoneer, виконайте наступне:

 1. Увійдіть у свій обліковий запис Creative Market і перейдіть на сторінку Налаштування виплат та податків
 2. У Кроці 1 (Адреса), натисніть кнопку Редагувати
 3. Внизу сторінки натисніть «Обрати спосіб оплати в іншій країні»
 4. У вкладці «Країна оплати» оберіть країну, в якій зареєстрований ваш обліковий запис Payoneer (Сполучені Штати Америки)
 5. Натисніть «Далі»
 6. У Кроці 2 (Спосіб оплати), оберіть «ACH» у спадному меню Спосіб оплати
 7. Оскільки країна оплати буде змінена, може знадобитися повторно заповнити податкову форму та надати підтверджуючі документи у Кроці 3 (Податкові форми)

 Зверніть увагу, що оскільки ми НЕ є філією компанії Payoneer, ми не можемо гарантувати успішність платежів ACH на вашу платіжну картку Payoneer. Ми наполегливо радимо звернутися в компанію Payoneer, щоб підтвердити можливість отримання виплат ACH на вашу платіжну картку Payoneer.

Чому я не можу обрати PayPal у якості способу оплати?

Якщо ви не знаходите PayPal серед можливих варіантів під час налаштування податків та виплат, це означає, що ви проживаєте в країні, яка «не приймає платежі від PayPa. Облікові записи PayPal, які зареєстровані в країнах, які не приймають платежі від PayPal, можуть здійснювати платежі, але вони не можуть приймати їх. Проте, це не означає, що ви не зможете отримувати ваші виплати через PayPal!

Якщо ви бажаєте використовувати PayPal в якості способу оплати, ви можете це зробити лише якщо маєте обліковий запис PayPal в країні, яка приймає платежі PayPal. Щоб обрати цей спосіб, виконайте наступне: 

 1. Увійдіть у свій обліковий запис Creative Market і перейдіть на сторінку Налаштування виплат та податків
 2. У Кроці 1 (Адреса), натисніть кнопку Редагувати
 3. Внизу сторінки натисніть «Обрати спосіб оплати в іншій країні»
 4. У вкладці «Країна оплати» оберіть країну, в якій зареєстрований ваш обліковий запис PayPal
 5. Натисніть «Далі»
 6. У Кроці 2 (Спосіб оплати), оберіть PayPal у спадному меню Спосіб оплати
 7. Оскільки країна оплати буде змінена, може знадобитися повторно заповнити податкову форму та надати підтверджуючі документи у Кроці 3 (Податкові форми)

 Я отримав виплату через PayPal, але сума виявилася меншою, ніж я просив(-ла). Чому?

Якщо ви проживаєте в країні, де здіймається комісія за транзакції PayPal, то ви будете нести відповідальність за сплату комісій за транзакцію PayPal у розмірі 1% від загальної суми виплати. Ця сума буде відрахована з вашої виплати до її надходження на ваш обліковий запис PayPal.

Способи оплати, які не утримують комісії у вашій країні, можна переглянути тут.

Чому в моїй квитанції PayPal зазначений такий платник, як Tipalti, Inc.?

Оскільки ми обробляємо наші виплати через нашого платіжного партнера, Tipalti, ви помітите його у вашій квитанції PayPal, де він буде зазначений як платник. Зверніть увагу, що детальні рахунки платежів, в яких буде вказаний Creative Market, можна отримати за запитом. Просто зверніться до нашої дружньої служби підтримки і вони з радістю сформують такий рахунок для вас!

Мою виплату було відстрочено через те, що вона не відповідає мінімально допустимій сумі. Що це означає?

Ваш платіж було відстрочено з наступної причини: він менший за мінімальну суму платежу (1 030.00 доларів США** в місцевій валюті).

Щоб подати запит на виплату в місцевій валюті, сума, що запитується, має бути еквівалентна 1 030 доларам США** Якщо ви бажаєте отримати виплату у розмірі, меншому за 1 030 доларів США, поновіть налаштування податків та виплат , та змініть валюту платежу на долари США в наступному запиті на виплату.

**зверніть увагу, що 1 030 доларів США – це стандартна лімітна сума, але лімітні суми можуть відрізнятися в залежності від вашої місцевої валюти. Щоб підтвердити лімітну суму для вашої місцевої валюти, перейдіть до Кроку 2 в налаштуваннях податків та платежів. 

Як стягуються комісії за іноземні транзакції при отриманні виплат через ACH/eCheck у моїй місцевій валюті?

Ці комісії будуть автоматично списані з вашої виплати на момент її надходження до вашого банку.

Допоможіть! Вже минув 15й день місяця, а я не отримав(-ла) мою виплату.

 Якщо ви не отримали запитану виплату до 15 числа місяця, зверніться до нашої служби підтримки тут та сповістіть їх про це. Скарги стосовно будь-яких проблем з виплатами мають бути подані протягом 90 днів від дати оплати. Через 90 днів ваші кошти будуть втрачені.

 

 Податки

 Податкові форми

 Податкова служба (IRS) Сполучених Штатів Америки (США) вимагає повного заповнення відповідних форм. Відсутність необхідної податкової інформації може призвести до (додаткового) відрахування. Якщо ви є резидентом країни, яка має угоду про податок на прибуток з США, ви можете мати право на знижену ставку або звільнення від оподаткування.

Ви можете пред’явити претензію відповідно до угоди, заповнивши належну податкову форму, щоб сплачувати меншу податкову ставку під час продажу товарів та їх відправлення у США.

Наприклад, якщо ви є податковим резидентом Бангладеш, в статті 12 (2) відповідної угоди зазначено, що уряд США може утримувати 10% податку на дохід від роялті в США. Цей податок утримується від продажів на Creative Market.

Без претензії відповідно до угоди Creative Market зобов'язаний стягувати ставку 30%. Зверніть увагу, що якщо ваша країна не має угоди про податок з США, ми будемо вимушені утримувати 30%.

 

Термін дії податкової форми

 

Більшість податкових форм дійсні протягом певного періоду часу, після чого ви повинні заповнити їх повторно.

 

Наведені нижче податкові форми дійсні протягом року підписання та трьох наступних календарних років, після чого термін їх дії автоматично закінчується:

W-8BEN

W-8BEN-E

W-8ECI

W-8EXP

 

Наприклад, якщо ваша форма була підписана в червні 2020 року, вона закінчиться 31 грудня 2023 року.

 

Термін дії форм 8233 закінчується щорічно з дати підписання.

 

Наприклад, якщо ваша форма була підписана 20 червня 2020 року, термін її дії закінчиться 20 червня 2021 року.

 

Форми W-8IMY та W-9 не мають терміну дії.

 

До закінчення терміну дії форми ви отримаєте електронні листи з нагадуваннями від Tipalti. Ви можете повторно подати форму за 90 днів до закінчення терміну її дії. Ми рекомендуємо заповнювати ваші форми якомога швидше, щоб не допустити пропусків.

 

Чи оподатковуються доходи, отримані через Партнерську програму?

Ці доходи підлягають оподаткуванню, і вам все одно необхідно буде заповнити належну податкову форму.

Як називаються податкові форми IRS, і хто має їх подавати? 

ФОРМА   КИМ ПОДАЄТЬСЯ
W-9 (стандартна) резиденти США (фізичні та юридичні особи), для надання ідентифікаційного податкового номера США та сертифікації
W-8 BEN (стандартна)

резиденти США (фізичні та юридичні особи), для надання ідентифікаційного податкового номера США та сертифікації

 

W-8 BEN-E (стандартна) нерезиденти США (юридичні особи), для надання Сертифікату іноземного статусу бенефіціарного власника для утримання податків в США та звітності
 W-8 ECI (не стандартна)  нерезиденти США, для підтвердження, що дохід очевидно пов'язаний з веденням торгівлі або бізнесу в Сполучених Штатах
W-8 EXP (не стандартна)  Іноземні уряди, міжнародні організації, іноземні центральні емісійні банки, іноземні організації, звільнені від оподаткування, іноземні приватні фонди та уряди США, для надання Сертифікату про статус
 W-8 IMY (не стандартна)   Для використання іноземним посередником, іноземною транзитною компанією або окремими філіями США, для надання Сертифікату про статус та передачі звіту про відрахування та відповідних податкових документів для бенефіціарів (якщо це можливо)

 

 

 

Податкові ставки 

Якщо моя країна має угоди з США про оподаткування, як це вплине на інформацію, яку я маю надати Creative Market, і на податки, які будуть утримані з мого прибутку, якщо такі будуть мати місце?

Угода про податок на прибуток передбачає зниження або нульову податкову ставку для доходу від роялті. Зверніть увагу, що для того, щоб сплачувати ставку відповідно до угоди, необхідно надати ідентифікаційний податковий номер. Переглянути список наявних податкових ставок можна тут.

Чи маю я платити податок безпосередньо до IRS?

Creative Market буде утримувати та перераховувати всі податки до IRS. Уряд США не очікує від вас самостійного перерахування цього податку.

Чи класифікуються мої прибутки на Creative Market як роялті?

Як правило, транзакції в сфері цифрового творчого контенту призводять до прибутку у вигляді роялті. Ваш прибуток може підлягати оподаткуванню на підставі угоди про податок на прибуток вашої країни з США.

Як визначити, чи має моя країна угоду про податок на прибуток із Сполученими Штатами?

Натисніть тут, щоб переглянути повний перелік всіх угод про податок на прибуток, укладених з США.

 Як обчислюється податкова ставка?

Ми утримуємо суму, вказану у вашій податковій формі  за кожен товар, який ви продаєте покупцеві в США. На сторінці продажів будуть показані колонки, з розбивкою на прибутки та сплачені податки. Ось приклад того, як це виглядає (зверніть увагу, що цей приклад може відрізнятися від вашої ситуації). У наступному прикладі продавець сплачує податкову ставку 15%.

Продаж 1 (у червоній рамці): Продаж замовнику в США

Індіана Джонс придбав інфографіку за 16 $. Ось розбивка:

 • Ціна: Загальна ціна товару - 16 доларів
 • Податки: 15% від 16 доларів США - 2,40 долара (0,15 х 16 = 2,4)
 • комісія за креативний ринок у розмірі 40% *: 40% від 16 дол. США - 6,40 дол. (0,4 х 16 = 6,4)
 • податки + комісія CM = 2,40 $ + 6,40 $ = 8,80 $
 • Заробіток: Власник магазину заробляє $ 7,20 = Загальна ціна - (Податки + Комісія за КМ)

* Застосовуються виключення. Перегляньте решту цього Податкового запитання щодо податку, щоб отримати докладнішу інформацію про вашу конкретну ставку утримання податків. Дізнайтеся більше про ставки утримання за гонорари тут. https://support.creativemarket.com/hc/en-us/articles/115005025474-Withholding-Rates-for-Royalties 

Продаж 2 (у синій рамці): продаж замовнику-нерезиденту США

Оскільки цей замовник перебуває за межами США, то податки з продавця за цей продаж не були утримані.

Чому податок, що утримується з кожного продажу, нижче за ціну продажу?

Якщо ви помітили, що утриманий податок є нижчим за ціну продажу, то це тому, що покупець скористався знижкою, а податок утримується з суми з урахуванням знижки.

Чому ви утримуєте податки з ціни продажу, а не з суми, яку я заробив від продажу?

Закон, прописаний в угоді, вимагає від нас утримувати податки з початкової ціни продажу. Ми повинні дотримуватися закону, тому податок розраховується з початкової ціни продажу.

 

Ідентифікаційний податковий номер

 

Чи потрібно вказувати ідентифікаційний податковий номер?

Ідентифікаційний податковий номер (також називається ІПН) необхідний для пред’явлення претензії відповідно до угоди. Без претензії відповідно до угоди IRS зобов’язує нас утримувати 30% від усіх продажів, здійснених замовникам в межах Сполучених Штатів Америки. З усіх магазинів автоматично буде утримуватися 30% до тих пір, поки вони не нададуть дійсну податкову форму та/або претензію відповідно до угоди.

Що робити, якщо я не маю ІПН або не знаю, чи маю його?

Багато країн автоматично видають своїм громадянам або резидентам ІПН, але він може назватися по-іншому. Ваш ІПН може бути унікальним номером, виданим вашим урядом, який можна використовувати для сплати податків або ідентифікації. Ви можете знайти його на посвідченні особи, виданому державою, або паспорті. У більшості випадків ви можете легко подати заяву на отримання ІПН від вашого уряду. Ви також можете подати заявку на отримання ІПН до IRS. Подача заявки та отримання ІПН від IRS – безкоштовні.

В таблиці нижче представлений перелік назв ІПН у вашій країні. Якщо вашої країни немає у цьому списку, це не означає, що у вас немає ІПН. Крім того, цей ресурс може бути корисним для вас у пошуку вашого ІПН.

 

Країна                                 Як може називатися ваш ІПН

(звіряйте зі своїм урядом)

 

Австралія                            TFN

 

Бангладеш                          TIN або eTIN

 

Білорусь                              UNP

 

Бельгія                                Numéro National (NN)

 

Болгарія                              Єдиний цивільний номер (UCN)

 

Канада                                 SIN

 

Китай                                   ідентифікаційний номер або достовірний код

                                                       

Чехія                                    особистий номер

 

Естонія                                особистий ідентифікаційний код

 

Франція                               Numéro Fiscal de Référence або numéro SPI

 

Індія                                     PAN

 

Індонезія                             NPWP

 

Ізраїль                                 ідентифікаційний номер

 

Італія                                   IT-TIN (Codice fiscale)

 

Латвія                                  ідентифікаційний номер (вказаний на посвідченні особи)

 

Румунія                                CNP (вказаний на посвідченні особи, паспорті)

 

Росія                                    INN (або інший номер, який використовується для сплати податків)

 

Іспанія                                 номер національного посвідчення особи

 

Туреччина                           національний ідентифікаційний номер

 

Україна                                ідентифікаційний податковий номер

 

Великобританія                  NINO або UTR

 

 

Заява про незмінний статус

 Останнім кроком у наданні інформації про виплати та податки, буде заповнення Заяви про незмінний статус, яка підтверджує вашу податкову інформацію.

Чому я маю її заповнювати?

Якщо з вас будуть утримуватися податки, вас попросять заповнити Заяву. Ця Заява необхідна для нашої звітності і допомагає нам гарантувати, що ми регулярно утримуємо податки за правильною ставкою.

Куди я можу подати Заяву про незмінний статус (та супровідну документацію)?

Ви можете завантажити підписану заяву та супровідну документацію сюди.

Я вже заповнював(-ла) її, чи маю я робити це знову?

Ні, якщо ви увійшли до групи, яка виконала цей крок у червні-серпні 2017 року, то вам не потрібно повторно виконувати цей крок.

Що таке Супровідна документація?

Якщо ви здійснили свій перший продаж більше, ніж рік тому, вас можуть попросити надати Супровідну документацію (тобто паспорт тощо).

Якщо ви заповнюєте заяву як фізична особа (тобто не є юридичною особою або власником компанії і заповнили форму W8BEN), Супровідною документацією можуть вважатися наступні документи:

 • Свідоцтво про місце проживання - свідоцтво про місце проживання, видане відповідною податковою службою країни, резидентом якої є одержувач платежу, в якому зазначено, що одержувач платежу подав свою останню податкову декларацію як резидент цієї країни.
 • Індивідуальне державне посвідчення особи – Це може бути будь-яке дійсне посвідчення особи, видане уповноваженим державним органом, яке зазвичай використовується для ідентифікації (наприклад, паспорт).
 • Кредитний звіт третьої сторони.

 

*ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: для більшості фізичних осіб, паспорт є бажаним документом.

Якщо ви заповнюєте заяву як юридична особа (тобто є юридичною особою або власником компанії, корпорації або інше і заповнили форму W8-BEN-E або іншу форму для юридичних осіб):

 

 • Загальними документальними доказами будуть: будь-який організаційний документ (наприклад, статут компанії або трастова угода), фінансовий звіт, кредитний звіт третьої сторони, лист від урядового агентства або заява від урядового веб-сайту, агентства або реєстратора (наприклад, звіт КЦПБ).
 • Державна документація: будь-яка офіційна документація, видана уповноваженим державним органом (наприклад, урядом або урядовим агентством, або муніципалітетом).
 • Документальні докази, що стосуються одержувача: лист від аудитора або юриста, який працює в Сполучених Штатах Америки та не має відношення до податкового агента або одержувача платежу і підпорядкований регулюючому органу, який керує перевіркою аудитором або юристом статусу одержувача платежу відповідно до розділу 4, будь-яка заява про банкрутство, корпоративна резолюція, копія індексу фондового ринку або іншого документу в обсязі, дозволеному для конкретного одержувача платежу.

 

*ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: для більшості юридичних осіб, бажаними документами будуть фінансовий звіт або установчі документи.

Що робити, якщо моя інформація змінилася?

Якщо ваша інформація змінилася, вам все одно доведеться заповнити та подати Заяву про незмінний статус і надати Супровідну документацію (за запитом). Просто використовуйте вільне місце в Заяві, щоб вказати, що змінилося, наприклад, адреса, країна проживання або податковий

 

s_43962CA66298C272FD8FF7ADF6E0D5ABD3ECBF0FF092487BCE7A3CAAB60436E2_1515470676230_Screen_Shot_2018-01-08_at_8.04.18_PM.png

Was this article helpful?

More Resources